Teknolojinin hızla gelişmesi sayesinde, son yıllarda sektör çeşitliliğinde artış görülüyor.  Bunun bir sonucu olarak çok sayıda kişi, günümüzde kendi işini kurmak istiyor. Kendi işlerini kurar iş hayatına atılmak isteyen girişimcilerin önlerinde çok fazla yapılması gereken iş bulunuyor. Bu işlerin belki de en büyük ve maliyetli olanı ise bir ofise sahip olmak oluyor.

İş hayatında bunun gibi sorunları aşmak için son yıllarda bazı çözümler üretiliyor. Teknolojinin getirdiği kolaylıkların da işin içine girmesiyle farklı alternatifler hızla çoğalıyor. Sanal ofis de bu çözümlerden birisi. Sanal ofis, şirketlerin bütün fiziksel ofis özelliklerine çok daha uygun bir fiyata sahip olmalarına imkan tanıyor. Sanal ofisin çok sayıda avantajı da bulunuyor. Sanal ofis, şirketlere kendi ofisleriymiş gibi kullanabilecekleri bir adres veriyor. Bu adres, son derece merkezi ve prestijli alanlarda olabiliyor. Yani şirketler, bir sanal ofis kiralama şirketinden sanal ofis hizmeti satın alıyorlar. Bunun sonucunda, bir adres elde ediyorlar. Bu adresi kartvizitlerine, web sitelerine yazabiliyorlar. Söz konusu adreste sekreter, danışman ya da insan kaynakları uzmanı gibi görevi olan kişiler bulunuyor. Müşteriler, bu adresi ziyaret edebiliyorlar.

Sanal ofis şirketleri müşterilerine bir telefon numarası da sağlıyor. Şirketin veya işletmenin müşterileri de bu telefon numarasını diledikleri zaman arayabiliyor. Bütün bunlara artı olarak, işletme sahibinin bu ofise gitmesine gerek kalmıyor. Şirket sahiplerinin sanal ofis adreslerine  kargo ya da postalar görevliler tarafından teslim alınabiliyor. Ayrıca şirket sahipleri sanal ofislerine toplantıları olduğunda gidip orada çalışabiliyorlar.

Sanal ofisler sayesinde şirketler, normalde büyük masraflar yaratacak ofislere çok daha uygun fiyatlara sahip olabiliyorlar. Müşterileri sanal ofis adreslerine gittiklerinde muhatap olabilecekleri görevliler bulunuyor ve işleri hallediliyor. Verilen telefon numarası arandığında aramalar şirkete yönlendiriliyor. Belirtilen adrese kargo veya posta geldiğinde bunlar şirketin belirlediği kendi adresine yönlendirilebiliyor.

Sanal ofis sayesinde şirketler, merkezi ve prestijli bölgelerde çok daha uygun fiyata bir ofis özelliklerine sahip olabiliyor. Ofis adresinin merkezi ve prestijli bir bölgede olması, şirkete görünürlük açısından fayda sağlıyor.

Kullanan 10 kişiden 9’unun önerdiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı ile siz de e fatura ve e arşiv faturalarınızı dilediğiniz yerden kolaylıkla kesebilir ve saniyeler içinde gönderebilirsiniz. Oturduğunuz yerden 15 dakika gibi çok kısa bir sürede ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçebilir Yıllık 1200 e fatura kontör hediyesinden yararlanabilirsiniz.

Sanal Ofis Nasıl Kiralanır?

Sanal ofis kiralamak için bir sanal ofis kiralama şirketinde karar kılmanız gerekiyor. Bu uygulamanın yaygın olarak tercih edilmesi nedeniyle günümüzde birden fazla sanal ofis kiralama şirketi bulunuyor. Sanal ofis satın alacağınız şirkete karar verdikten sonra, şirketle anlaşıp gerekli sözleşmeleri imzalamanız yetiyor. Sonrasında bir yoklama memuru satın aldığınız sanal ofis adresine geliyor ve gerekli teftişleri yapıyor. Sanal ofis resepsiyonu size haber veriyor. Sonrasında yoklama memuruyla beraber gerekli belgeleri sanal ofis adresinizde imzalamanız gerekiyor. Eğer yakında değilseniz veya gelemeyecek durumdaysanız yoklama memuruyla randevulaşıp gerekli belgeleri başka bir zaman imzalayabiliyorsunuz. Sanal ofis kiralamak işte bu kadar kolay. Siz de eğer şirketinizin ofis masraflarını azaltmak ve prestij sahibi bir adrese sahip olmak istiyorsanız sanal ofis satın almayı düşünebilirsiniz.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de internet erişimi olan her yerden ön muhasebenizi takip edin!

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Sanal Ofis Avantajları Nelerdir?

Sanal ofis kiralama avantajının pek çok yönü olduğu biliniyor. Örnek vermek gerekirse, avantajların başında kira ve fatura maliyetleri geliyor. Yasal olarak, şirket kurulumu için belli bir adrese sahip olmak gerekiyor. Bir ofis satın almak ya da kiralamak, beraberinde çok sayıda masrafı da beraberinde getiriyor. Aylık kira, elektrik, su, doğal gaz ve internet gibi zorunlu ihtiyaçlar küçük ya da büyük işletmelerin bütçesini sarsan bir durum yaratabiliyor. Hele ki merkezi ve prestijli bir bölgede bulunan bir ofis kullanılmak isteniyorsa bu masraflar 2-3 katına çıkabiliyor.

Gerçek bir ofisin sunduğu olanakların dışında ekstra kira ve faturaların olmaması, maliyetlerinizi düşürmeniz demek oluyor. Bunların dışında personel ihtiyacı, ofis malzemeleri, kargo ve posta teslimatı ile donanımlı toplantı salonlarına da ihtiyaç duymamanız pek çok masraf kaleminden kurtulmanızı da sağlıyor.

Kimler Sanal Ofis Kullanılır?

Genellikle sanal ofis ihtiyacı duyanlar kendi işini kurmak isteyen ancak bir ofise ihtiyaç duymayanlar ile girişimciler, küçük ölçekli işletmeler, şahıs şirket sahipleri, e-Ticaret yapanlar, işi sebebiyle zamanının büyük kısmını ofis dışında geçirmek zorunda kalanlar sanal ofis kullanmayı tercih ediyor.

Sanal Ofis Hizmeti Giderleştirilir Mi?

Sanal ofis kullanmak isteyen işletmelerin en çok kafalarını kurcalayanlardan biri de sanal ofisin yasal olup olmadığı ve muhasebe açısından giderleştirilebilir olması oluyor. Bu kapsamda sanal ofis kiralayan işletmelerin posta adresleri de gerçek şirket adresi gibi kayıtlara geçtiğinden tamamen yasal hale geliyor. Vergi dairesi başta olmak üzere diğer tüm resmî kurumlara verilebilen bu adres de kiralanmış fiziki bir ofisten hiçbir fark olmadığı anlamına geliyor.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği e fatura programı olan Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de Ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçin ve internet erişimi olan her yerden e-fatura kesin.

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Bu yazımızı okuyanların ilgisini çeken diğer yazılarımızı siz de incelemek isterseniz aşağıda bulabilirsiniz;

Bitnami