e-Ticaret dünyasının en önemli unsurlarından birisi de pazar yerleridir. Pazar yerleri, internet üzerinden yapılan alışverişlerin yüzde 70’inden fazlasının gerçekleştiği büyük ve prestijli platformlardır. Bu platformların önde gelenleri arasında Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 ve PttAVM bulunur. Pazar yerleri çok yüksek sayıda müşteri bulunduran, aynı zamanda da yeni müşteri potansiyeli de en yüksek olan online alışveriş siteleridir.

Pazar yerlerinin en önemli özelliklerinden biri ise yalnızca satın alma değil satış yapma olanağı da sunmasıdır. Bu sayede Pazar yeri entegrasyonuyla herkes ürünlerini bu pazar yerlerinde satışa çıkartabilir. Pazar yerleri, e-Ticaret yapanların sanal mağazalarına entegre edilerek tüm satış yapma ve sipariş hazırlama süreci tek bir ekran üzerinden yürütülebilir. Binlerce farklı ürün kalemi, bu entegrasyon sayesinde son derece kolay bir şekilde pazar yerlerinde satışa çıkartılabilir.

Pazar yerlerinde satışa çıkan ürünler çok daha fazla müşteri bulur. Pazar yeri entegrasyonu yapmanın en kolay yolu, bu konuda uzman bir yazılımcı veya kuruma istenilen pazar yerlerinin entegrasyonunu yaptırmaktır.

e-Ticaret Pazar Yeri Entegrasyonu Nedir?

Pazar yeri entegrasyonu, internet üzerinden satış yapan kişi ve firmaların kendi sanal mağazalarına pazar yerlerinin ekletilmesi işlemidir. Kendi web sitesi veya sanal mağazası üzerinden satış yapanlar, pazar yeri entegrasyonu ile müşteri sayılarını arttırabilirler. Pazar yerlerinin entegre edilmesiyle beraber, sanal mağazada yer alan bütün ürünler aynı zamanda pazar yerlerinde de satışa çıkartılabilir. Tercih edilen tüm ayarlar, istenilen şekilde ayarlanabilir. Aynı zamanda bütün siparişler tek bir ekran üzerinden yönetilebilir.

Kullanan 10 kişiden 9’unun önerdiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı ile siz de e fatura ve e arşiv faturalarınızı dilediğiniz yerden kolaylıkla kesebilir ve saniyeler içinde gönderebilirsiniz. Oturduğunuz yerden 15 dakika gibi çok kısa bir sürede ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçebilir Yıllık 1200 e fatura kontör hediyesinden yararlanabilirsiniz.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği e fatura programı olan Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de Ücretsiz e-dönüşüm danışmanlığımız ile e-faturaya geçin ve internet erişimi olan her yerden e-fatura kesin.

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

e-Ticaret Pazar Yeri Entegrasyonu Özellikleri Nelerdir?

Pazar yeri entegrasyonunun en önemli özelliği, entegre edildiği e-Ticaret sitesi ile uyumlu, senkronize, kolay kullanılabilir ve anlaşılabilir olmasıdır. Pazar yeri entegrasyonunun yapılmasıyla beraber pek çok pazar yeri üzerinden sorunsuz bir şekilde alışveriş başlatılabilir. Aynı zamanda entegrasyon işlemi sonrası, panel üzerinden çok farklı seçeneklerle e-Ticarete yön verilebilir.

e-Ticaret Pazar Yeri Entegrasyonu Avantajları Nelerdir?

İnternet üzerinden satış yapmakta olan e-Ticaret siteleri için pazar yeri entegrasyonunun çok büyük avantajları bulunur. Bu avantajların en başında hızlı bir şekilde müşteri sayısının artması gelir. Pazar yeri entegrasyonunun yapılması sonucunda, satışa sunulan ürünler çok daha fazla kişi tarafından görülebilir hale gelir. Bu sayede satışlarda ciddi bir oranda artış gözlenir.

Pazar yeri entegrasyonuna sahip olmayan bir e-Ticaret sitesi, kendi verdiği reklamlar ve çabaya bağlı olarak kısıtlı bir müşteri kitlesine hitap eder. Bu siteler satın almanın yanı sıra satış yapma olanağı da sunar. Çok fazla kullanıcıya sahip olan pazar yerlerinin üye sayıları da gün geçtikçe artıyor. Bu da her geçen gün daha fazla müşteri ve buna bağlı olarak daha fazla satış yapmak anlamına geliyor. Pazar yeri entegrasyonunu yaptırmış e-Ticaret siteleri, pazar yerleri üzerinden rahatlıkla satışlarını gerçekleştirebiliyor. Pazar yeri entegrasyonunun avantajları bu kadarla da sınırlı değil.

Pazar yeri entegrasyonu sonrası, tüm siparişleri tek ekran üzerinden görebilme ve yönetebilme gibi ciddi yönetimsel faydalara da sahip olunuyor. Normal şartlarda pazar yerlerinde satış yapabilmek için her pazar yerine ayrı ayrı ürün girişi yapılması gerekir. Bu da çok ciddi bir zaman yükü gerektirir. Ancak pazar yeri entegrasyonuyla beraber tüm pazar yerlerinin ürünleri ve siparişleri tek ekran üzerinden yönetilebiliyor. Buna ek olarak stok takibi, faturalama ve kargolama gibi işlemler için de bazı avantajlar elde edildiğini söylemek mümkündür.

Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği ön muhasebe programı Logo İşbaşı’nı deneyin, binlerce işletme sahibi gibi siz de internet erişimi olan her yerden ön muhasebenizi takip edin!

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

Bu yazımızı okuyanların ilgisini çeken diğer yazılarımızı siz de incelemek isterseniz aşağıda bulabilirsiniz;

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bitnami